Psí nebojsové

Proč Psí nebojsové?

Protože každý pes si zaslouží prožít život v pohodě. 
Protože vás chci provázet světem psů – s pochopením, empatií a respektem k jejich odlišnosti. 

Žít ve světě lidí je to nejtěžší, co po našich psech chceme. Chceme, aby potlačili svou přirozenost a zabydleli se ve světě, který je často dost stresující a náročný i pro nás, kdo jsme ho stvořili.

Přejeme si, aby naši psi byli dokonalí. Takoví, jaké jsme si je vysnili, když jsme si je pořizovali. Klidní a vždy uhlazení parťáci na procházky v přírodě i posezení ve městě. Akční a neúnavní, ale zároveň ovladatelní sportovci na agility parkuru a cvičáku. Naprosto flegmatičtí pohodáři, když se po nich sápou naše i cizí děti. Bohužel, většina psů takových není, ať už kvůli své povaze, svému plemeni nebo na základě získaných zkušeností. A tak potkávám spoustu nepochopených psů a zklamaných majitelů.

Věřím, že cesta k tomu mít vysněného psa je v empatii a pochopení. Pochopení toho, kým jsou psi, jak vnímají svět a jaké mají potřeby. Pochopení i toho, jak se psi učí, jak komunikují a jak jim umožnit být spokojení. Mým přáním je potkávat spokojené lidsko-psí týmy, kde lidé se svými psy komunikují, nechávají je stále být psy a zároveň je nenásilně učí žít v našem světě. Týmy, kde lidé psům nejen naslouchají, ale také jim vychází vstříc. Protože tak já vnímám opravdové partnerství.

Pokud vás zajímá, jak mít taky svého nebojsu, ráda vás uvidím na svých kurzech a individuálních lekcích.