Ošetření po dobrém: proč je tak důležité pro bázlivé psy?
Rozhovor s Martinou z projektu Jak na drápky Pro bázlivé nebo citlivé psy může být běžná péče, jako je třeba stříhání drápků, vyčesávání, ošetření, velkým stresorem. Pokud pak potřebujete o psa pečovat pravidelně, nebo se stane nějaký úraz a řešíte dlouhodobé ošetřování psa, může to být zdrojem stresové zátěže, která…
Case study: Citlivá kříženka Tori
Když Jana adoptovala fenku Tori, netušila, že ji čeká dlouhá cesta plná strachu, úzkosti a nečekaných zvratů. Tori byla odjakživa citlivá – rušné prostředí ji dokázalo zcela paralyzovat a jediný nečekaný zvuk jí vzal chuť k nejzákladnějším činnostem. Přestože obě začaly trénovat, absolvovaly kurzy, lekce a vyzkoušely spoustu strategií, výsledky…
Behaviorální medikace: kdy ji nasadit?
Behaviorální medikace ovlivňuje, jak náš pes vnímá svět. Mění jeho náladu, snižuje stres, strach a pomáhá psovi lépe zvládat náročné situace. Takhle to zní skvěle, že? Na první pohled určitě. Ale každý, kdo někdy užíval psychofarmaka ví, že tyto benefity a úleva od strachu a stresu mohou být vykoupeny nežádoucími…
Proč se pes nezlepšuje? 6 důvodů, proč trénink nefunguje a co s tím dělat
Trénink bázlivých a citlivých psů je náročný a vyžaduje trpělivost a správný přístup. I když do tréninku vkládáte hodně úsilí, může se stát, že se chování vašeho psa nelepší, jak byste očekávali. Pokud jste se ocitli v této frustrující situaci a váš pes se stále bojí, podívejte se na tyto…
Co dělat, když se můj pes bojí?
Martina byla zoufalá, protože její kříženec Auri měl velký strach z lidí a celkově městského prostředí. Venku nezvladatelně tahal a nebyl schopný vnímat žádné pokyny. Pokud se na Auriho podíval procházející člověk, nebo se pokusil o kontakt, Auri okamžitě začal vyjíždět a snažil se člověka kousnout. Život s takovým psem…
Zhoršil se váš pes na jaře?
Příchod jara po dlouhé a temné zimě je prostě za odměnu. Prodlužující se dny, dostatek sluníčka, příroda, která se postupně probouzí a rozkvétá. Venku je prostě nádherně a tak nás jaro vybízí k dlouhým procházkám, na které často v zimě nebývá počasí ani chuť. Chceme trávit co nejvíc času venku…
Jedním uchem tam… co posloucháte?
Máte rádi podcasty? Já je miluju! Poslouchám je tedy hlavně v autě, při běhání a vím, že spoustě z vás dělají společnost třeba při venčení. A proto jsem si pro vás nachystala přehled, těch pro mě nejzajímavějších… nejen na psí téma. Většina mých tipů bude v angličtině, tak se předem…
Behaviorální medikace – co to vlastně je?
Behaviorální medikace je téma, které vyvolává otázky a obavy nejen u majitelů zvířat, ale často i u veterinárních lékařů. Použití psychofarmak je obestřeno spoustou mýtů a polopravd, které se tradují bez ohledu na realitu. Pokud se o tohle téma zajímáte, myslíte si, že by mohla vašemu psímu parťákovi medikace pomoct,…
Jak poznat, že se zlepšuje?
Život a práce s bázlivým psem je náročná – zejména psychicky. Často se neubráníme porovnávání našeho psa s ostatními, většinou odvážnějšími, více sociálními psy a to může být dost frustrující. I přes usilovnou práci můžeme mít pocit, že náš pes se pořád nelepší, protože se stále bojí. Jaká jsou ale…
Čuchání, čuchání…
Proč psi vlastně tak dobře cítí? My vnímáme svět především zrakem, naši psí parťáci zase čichem. Jsou prostě pro čichání a poznávání světa prostřednictvím pachů zrozeni. Je to pochopitelné, když se zamyslíte nad tím, jak je pro ně přirozené shánět potravu – psů jsou částečně mrchožrouti. Dohledávání zdechlin, cizí kořisti…